ŚWIĘTO DRZEWA

25 października 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich pod opieką nauczycielek: Elżbiety Jakubowskiej, Marii Tkaczyk włączyli się do XI edycji "Święto Drzewa”. Akcja ta jest przeprowadzana w naszej szkole już po raz piąty. Jej celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zmian klimatycznych  i ochrony drzew.

W bieżącym roku uczniowie przygotowali prezentację prac na temat: „Drzewa iglaste i liściaste w powiecie koneckim’, poprzedzoną cyklem lekcji o ekosystemie lasu w klasach IV i V.

Uczennice z klasy VIb przygotowały audycję poświęconą drzewom.

Odbył się również konkurs wiedzy o lesie dla uczniów klasy IVaIVc pod hasłem „Bądź przyjacielem lasu”.

Na zakończenie Dyrekcja szkoły i uczniowie posadzili srebrnego świerka przed budynkiem szkoły - symboliczne
Drzewko dla pokoju 2013.

Inicjatorem Ogólnopolskiej akcji ekologicznej Święta Drzewa jest Klub Gaja.

W poszukiwaniu spokoju, piękna i harmonii, uciekając od gwaru, hałasu, problemów udajmy się do lasu. Jest on naszym wspólnym bogactwem. Żebyś mógł do niego wrócić z przyjemnością jutro, pojutrze, za rok traktuj go jak własne dobro.