Już po raz drugi uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody w Kielcach. Rywalizacja jest duża i na konkurs napływa średnio kilkaset utworów, tym bardziej doceniamy fakt, że uczennicom naszej szkoły udało się osiągnąć literacki sukces.

Konkurs pod hasłem „Przyroda – moja miłość” ma na celu skłaniać dzieci do opisania swej postawy wobec ich najbliższego otoczenia. A pisząc o przyrodzie pod pretekstem miłości, biorą udział w najlepszej lekcji z przedmiotu nazywanego rozmaicie np. przyroda, ekologia, ochrona środowiska a jak napisał w przedmowie do Almanachu pan Janusz Wróblewski jest to „staranie o to, by ptaki śpiewały, drzewa rozkwitały, a las, pola i łąki były miejscami, gdzie człowiek koi smutek, znajduje pociechę, rozbudza nadzieję, odzyskuje wiarę i wie, co to jest szczęście.

W XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego w kategorii: szkoły podstawowe III miejsce  zajęła  Justyna Lasota uczennica klasy VI B,

a wyróżnienie zdobyła Patrycja Peliwo uczennica klasy VI A .

Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodzone utwory literackie zostały wydane w formie Almanachu. Jest on dostępny w bibliotece szkolnej.

Opiekę merytoryczną sprawowały nauczycielki przyrody pani Elżbieta Jakubowska i Maria Tkaczyk.