XVIII RAJD NIEPODLEGŁOŚCI
      Oddziały Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Końskich i Żarnowie zaprosiły w sobotę, 8 listopada, na Rajd Niepodległości. W ten sposób zapaleni piechurzy świętowali Dzień Niepodległości, kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku.
Trasa rajdu o długości 14 kilometrów wiodła z Nieba, przez Piekło do Sielpi między innymi po nowym szlaku do nordic walking.
Zbiórka odbyła się w sobotę, 8 listopada, o godzinie 9.00 przed biurem Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Końskich przy ulicy Partyzantów 1. Po weryfikacji uczestnicy pojechali autokarami na miejsce startu koło sklepu w Niebie. Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowała grupa 24 uczniów pod opieką pani Elżbiety Jakubowskiej i pani Anny Wybańskiej.
Grupa dotarła na metę w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sielpi zmęczona, zmoknięta, ale uśmiechnięta. Nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani turyści. Tam o godzinie 13.00  odbyło się zakończenie imprezy z pieczeniem kiełbasek w ognisku, świątecznym programem artystycznym i wręczeniem statuetek Super-piechura Świętokrzyskiego.

                                                                                                   

Elżbieta Jakubowska